Blog naszacukrzyca.pl

Reklama

Glukometr nowej generacji! Sprawdź!

Glikemia w soczewce powoli staje się faktem

Już w niedługiej przyszłości diabetycy będą mogli korzystać z nowej technologii określania poziomu glukozy. Google i Novartis, szwajcarski gigant farmaceutyczny, podpisali właśnie porozumienie. Będą wspólnie pracować nad inteligentnymi szkłami kontaktowymi.

Wyposażone w nieinwazyjne czujniki będą w stanie określić poziom glukozy w wydzielinie gruczołów łzowych. Dane z soczewki będą bezprzewodowo przesyłane do smartfonów.

Ten informacje tylko potwierdzaja to ci już wiemy mniej wiecej od początku roku –  Google: Soczewka mierzy poziom cukru oraz  Co zmieni sposób leczenia cukrzycy?. Mamy też prace innego giganta – Samsung Simband: poziom cukru z zegarka czy bioniczna trzustkę – Bioniczna trzustka zamista pompy insulinowej?

Novartis wiąże z technologią spore nadzieje. Być może stosując soczewki wyposażone w odpowiednie układy uda się „przywrócić oku naturalną zdolność ustawiania prawidłowej ostrości”. Projekt jest rozwijany przez słynne laboratorium X, to w którym powstały projekty Google Glass czy samosterujących się samochodów.

Ten wynalazek Google może okazać się przełomowy dla chorych na cukrzycę. Tego nie trzeba potwierdzać.  Możliwość bieżącego monitorowania i ostrzegania przed nagłymi zmianami w poziomie cukru jest kluczowa dla diabetyków. Jednak to wciąż prototyp.

Jak na razie pozostaje świadoma i regularna samokontrola, tak aby skorzystać z czekających rozwiązań.  POZNAJ SPOSÓB NA SAMOKONTROLĘ – Testuj aplikacje bezpłatnie przez 14 dni!

Czy to też interes? Prezes Novartis powiedział w rozmowie z Financial Times, że szacuje rynek tego typu soczewek na 10 do 50 miliardów dolarów (w ciągu następnej dekady). Stwierdził też, że „komercjalizacja produktu w czasie dłuższym niż pięć lat byłaby dla niego rozczarowaniem”.

Pozdrawiam i polecam aplikację nowoczesnej samokontroli naszacukrzyca.pl!

Kostek

promo_774_120_px